Kredyty konsolidacyjne z dodatkową gotówką – na co można przeznaczyć dodatkowe środki?

11 kwietnia 2018 Artykuły | Konsolidacja kredytów
kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką

Połączenie kilku zobowiązań finansowych w kredyt konsolidacyjny z dużo niższą ratą miesięczną często okazuje się być najkorzystniejszym sposobem na reperację domowego budżetu. Wraz z konsolidacją niektóre banki oferują dodatkową gotówkę. Warto ją odpowiednio wykorzystać. Czyli jak?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

W dużym skrócie konsolidacja zaciągniętych pożyczek i kredytów prowadzi do spłacania tylko jednej raty miesięcznej, przy jednoczesnym wydłużeniu okresu spłaty kredytu. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia kontrolowanie wydatków i pomaga powstrzymać rosnące zadłużenie. Dodatkowym atutem jest konieczność dokonywania opłat za obsługę jednego kredytu zamiast kilku. Jak to działa?

Bank przelewa pieniądze na rachunki innych instytucji finansowych, w których kredytobiorca jest zadłużony, czyli staje się jego nowym, jedynym wierzycielem. W wielu przypadkach banki oferują kredyty konsolidacyjne z dodatkową gotówką, równą sumie połączonych zobowiązań. Na przykład, jeśli konsolidujemy 10 tysięcy złotych, to otrzymujemy 10 tysięcy złotych na dowolne wydatki.

Jak mądrze gospodarować otrzymaną gotówką?

Chcesz skonsolidować zadłużenie?

Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci we wszystkich formalnościach.

Kontakt
Zazwyczaj pierwszym odruchem kredytobiorcy jest chęć spożytkowania dodatkowych środków na bieżące wydatki. Warto jednak zadać sobie bardzo istotne pytanie: w jaki sposób poprawić długofalowo swoją sytuację finansową, jeśli nadal wygląda ona niezadowalająco? Jeśli chciałbyś na przykład wziąć kredyt na spłatę zadłużenia, rozważ wykorzystanie zastrzyku gotówki właśnie do tego celu.

W momencie, gdy brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby, można podzielić otrzymaną gotówkę na miesięczne pakiety, które będziesz wykorzystywać bez przekraczania ustalonych kwot. Najistotniejszą kwestią wydaje się być odpowiednie podejście, czyli powstrzymanie się od wydawania większych sum pieniężnych w krótkim czasie i na nieprzemyślane zakupy. Niefrasobliwe zachowanie niestety bywa złudnym lekarstwem na trudną sytuację i może prowadzić do zwiększenia długów.

Na co jeszcze warto przeznaczyć dodatkowe środki?

Otrzymane pieniądze można przeznaczyć nie tylko na spłatę zobowiązań czy bieżące, kontrolowane wydatki. Jeżeli potrzebujesz gotówki na leczenie, popsuła Ci się pralka lub brakuje na czynsz – skorzystaj z dodatkowej gotówki. Dlaczego? Niektóre sytuacje mogą w perspektywie czasu przybrać bardzo zły obrót, jeśli nie zareagujesz odpowiednio wcześniej. Nieprawidłowo działająca pralka może zalać sąsiadów i będziesz musiał płacić za remont, a narastające zadłużenie we wspólnocie mieszkaniowej doprowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji. Warto działać wcześniej.

Jeżeli natomiast masz większość spraw pod kontrolą, ulokuj otrzymane środki na dobrze oprocentowanej lokacie i miej świadomość, że w perspektywie czasu skorzystasz z nagromadzonych odsetek.