Konsolidacja kredytu – gdzie najlepiej skonsolidować zadłużenie?

kredyt konsolidacyjne - przeniesienie zobowiązań

Zastanawiasz się nad tym, czy kredyt konsolidacyjny będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Dzięki połączeniu wszystkich zobowiązań można zdecydowanie zmniejszyć miesięczne raty, a tym samym odciążyć domowy budżet. Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty?

Konsolidacja kredytu – gdzie najlepiej przenieść zobowiązania?

Masz na swoim koncie kilka kredytów, umów ratalnych, pożyczek lub kart kredytowych, a spłata zobowiązań zaczyna przerastać Twoje możliwości? Konsolidacja kredytu to rozwiązanie, które może przynieść Ci realną pomoc. Nie wiesz gdzie przenieść swoje długi? Przed wyborem konkretnego banku sprawdź czynniki, które wpływają na wysokość kredytu. Zależy Ci na niższej racie, tańszym kredycie, a może szybszej spłacie zobowiązań? Jeśli poszukujesz kredytu konsolidacyjnego, spełni wszystkie Twoje oczekiwania, weź pod uwagę:

  • długość okresu kredytowania,
  • oprocentowanie/RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania),
  • wysokość prowizji i opłat dodatkowych.

Chcesz skonsolidować zadłużenie?

Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci we wszystkich formalnościach.

Kontakt
Odpowiedź na pytanie, gdzie kredyt konsolidacyjny najbardziej się opłaca, nie jest łatwa. Kredytobiorcy, którym zależy na jak najszybszej spłacie długów muszą liczyć się z tym, że wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego może wiązać się z koniecznością uiszczenia dodatkowej prowizji. Zawsze trzeba więc uważnie czytać umowy i weryfikować zapisy związane ze spłatą zobowiązania przed czasem.

Z kolei osoby, które chcą płacić niższą ratę miesięczną powinny pamiętać o tym, że finalny koszt kredytu konsolidacyjnego może być wyższy niż w przypadku pojedynczych zobowiązań. Dlatego przed podpisaniem umowy z bankiem należy dokładnie sprawdzić wszystkie opłaty, zweryfikować RRSO oraz wysokość prowizji, ewentualnych ubezpieczeń oraz innych dodatkowych kosztów, które mogą sprawić, że kredyt konsolidacyjny będzie droższy.

Gdzie kredyt konsolidacyjny najbardziej się opłaca?

Lepiej wybrać kredyt konsolidacyjny z banku czy skorzystać z usług firmy z sektora pozabankowego? Pamiętaj, że banki podlegają Komisji Nadzoru Finansowego, zaś parabanki nie działają w oparciu o reguły prawa bankowego, łatwiej więc o nadużycia. Jeśli masz na oku kilka interesujących ofert, ale nie wiesz jak je porównać, skorzystaj z praktycznych narzędzi dostępnych online – na stronach internetowych znajdziesz wiele kalkulatorów oraz porównywarek kredytów, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.

A może doradca finansowy?

Jaki jest największy błąd popełniany przez kredytobiorców zainteresowanych konsolidacją? Składanie wielu ofert do różnych banków, co skutkuje obniżeniem scoringu w BIK.

Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby samodzielnie wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny i chcesz uniknąć czarnego scenariusza, skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, który doskonale zna oferty banków oraz firm z sektora pozabankowego. Doradca wskaże najbardziej korzystne rozwiązanie i złoży wniosek do banku, w którym masz największe szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji.