Jak dostać kredyt konsolidacyjny? Zasady udzielania kredytów

zasady udzielania kredytu konsolidacyjnego

Konsolidacja kredytów to rozwiązanie, po które Polacy sięgają coraz częściej. Nic dziwnego, według statystyk pod koniec 2017 roku zadłużenie posiadało ponad 15 mln obywateli naszego kraju. Zobowiązania Cię przerastają i zastanawiasz się, jak dostać kredyt konsolidacyjny? Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby scalić dotychczasowe zobowiązania i płacić tylko jedną, niższą ratę?

Jak dostać kredyt konsolidacyjny? Dobrze się przygotuj

Zależy Ci na skonsolidowaniu wszystkich zobowiązań, obniżeniu miesięcznych rat i odciążeniu portfela? Zanim przygotujesz wniosek do banku, upewnij się, że masz wystarczającą zdolność kredytową. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę?

Dla banku klientem wiarygodnym jest osoba posiadająca stałe dochody, zatrudniona na umowę o pracę (najlepiej na czas nieokreślony), wobec której nie było prowadzone postępowanie egzekucyjne. Banki biorą również pod uwagę wiek kredytobiorcy, ilość osób pozostających na utrzymaniu, wysokość dochodów czy ilość aktualnych zobowiązań. Jeśli zastanawiasz się jak dostać kredyt konsolidacyjny bez większych problemów, popracuj nad zwiększeniem zdolności. Masz kartę kredytową, ale z niej nie korzystasz? Zrezygnuj z niej, zlikwiduj również limity debetowe na koncie bankowym, ponieważ mogą negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność.

Zasady udzielania kredytów konsolidacyjnych

Chcesz skonsolidować zadłużenie?

Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci we wszystkich formalnościach.

Kontakt
Na jakich zasadach banki oferują konsolidację zobowiązań? Scalenie wszystkich długów wiąże się oczywiście z wydłużeniem okresu kredytowania, co skutkuje niższą ratą i odciążeniem domowego budżetu.

Dostępne obecnie na rynku oferty pozwalają uzyskać nawet 200 000 złotych na spłatę zobowiązań, co stanowi niebagatelną sumę – może pokryć kredyty samochodowe, umowy ratalne czy zadłużenie wynikające z kart kredytowych. Okres kredytowania może wynosić do 15 lat – wszystko zależy od rodzaju oferty. Banki często zapewniają również dodatkową gotówkę do konsolidacji.

Zastanawiasz się nad konkretną ofertą? Oprócz okresu kredytowania, wysokości oprocentowania czy RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) sprawdź również, czy bank narzuca dodatkowe opłaty, np. ubezpieczenie kredytu. Zweryfikuj także zapisy umowne dotyczące spłaty zobowiązania przed terminem.

Czego nie robić? Błędy popełniane przy składaniu wniosków o kredyt konsolidacyjny

Zastanawiasz się, jak dostać kredyt konsolidacyjny? Warto również pamiętać o podstawowych błędach, które popełniają klienci przy staraniu się o konsolidację zobowiązań.

Jednym z najważniejszych jest składanie wniosków w ostatniej chwili, kiedy szanse na otrzymanie kredytu są bardzo niewielkie – na przykład kiedy komornik już zajął wynagrodzenie, prowadzone jest postępowanie egzekucyjne lub klient widnieje na czarnej liście dłużników.

Kolejnym błędem, który może całkowicie przekreślić szanse na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego, jest pospieszne składanie wniosków kredytowych do wielu banków. Takie działanie skutkuje obniżeniem scoringu w BIK, przez co klient staje się mało wiarygodny, a prawdopodobieństwo otrzymania kredytu konsolidacyjnego maleje do zera.

Nasi pracownicy pomagają w otrzymaniu kredytów konsolidacyjnych, więc jeśli jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem, to zapraszamy do kontaktu.