Czy osoba z „pustym BIK-iem” może otrzymać kredyt? Co zrobić, jeśli nie posiadasz historii kredytowej?

4 kwietnia 2018 Artykuły | Zdolność kredytowa
pusty BIK a kredyt

Kredyt bez historii kredytowej nie jest niemożliwy, choć jego uzyskanie może być dość trudne. Co zatem powinni zrobić klienci z „pustym BIK-iem” potrzebujący szybkiego zastrzyku gotówki? Przedstawiamy dwa rozwiązania.

Brak historii kredytowej może być przeszkodą niemal tak poważną, jak zła historia. Udzielenie kredytu klientom, którzy nie mają „na koncie” jeszcze żadnych zobowiązań jest przez banki traktowane jako bardziej ryzykowne niż w przypadku starszego klienta, który zdążył już pokazać się jako odpowiedzialny i rzetelny kredytobiorca.

Na szczęście „pusty BIK” nie jest przeszkodą niemożliwą do pokonania. Istnieją bowiem instytucje, które udzielają finansowania klientom bez historii kredytowej. Skorzystanie z ich oferty będzie sposobem nie tylko na uzyskanie niezbędnej gotówki, ale też zbudowanie historii kredytowej i uniknięcie takich problemów w przyszłości.

Kredyt bez historii kredytowej

Choć otrzymanie kredytu bez historii kredytowej jest trudne, to na szczęście nie niemożliwe. Oczywiście pod warunkiem, że wykazujesz odpowiednio wysokie dochody i stabilne zatrudnienie. Poza tym istnieje szereg czynników, które mogą sprawić, że bank spojrzy na złożony przez ciebie wiosek przychylniejszym okiem. Są to między innymi posiadanie abonamentu telefonicznego lub samochodu, a czasem nawet dobrze zdana matura.

Lista banków udzielających kredytów klientom z „pustym BIK-kiem” nie jest wcale tak krótka, jak mogłoby się wydawać. Znajdziesz na niej między innymi:

  • BGŻ BNP Paribas – osobom bez zdolności ten bank oferuje jedne z najtańszych kredytów.
  • Raiffeisen Polbank – ten austriacki bank również akceptuje wnioski złożone przez klientów z „pustym BIK-iem”, a przy tym oferuje im bardzo dogodne warunki.
  • Alior Bank – w gronie banków współpracujących z klientami bez historii kredytowej Alior znajduje się od niedawna, jednak wyróżnia się atrakcyjną ofertą.
  • BZ WBK – jeden z najmniej restrykcyjnych banków, jeśli chodzi o ocenę zdolności swoich klientów. Akceptuje wnioski klientów bez historii, a także pracujących na umowę-zlecenie lub na umowę o pracę na czas określony.

Ubiegając się o kredyt w którymś z tych banków – a także w innych instytucjach – musisz jednak liczyć się z tym, że zostanie ci zaproponowana niższa kwota, a oprocentowanie może okazać się nieco wyższe niż w przypadku klientów z historią kredytową.

„Pusty BIK”? To niekoniecznie problem

Jesteś zainteresowany kredytem?

Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci we wszystkich formalnościach.

Kontakt
„Pusty BIK” nie jest też problemem w większości firm z sektora pozabankowego. Mylą się jednak ci klienci, którzy sądzą, że tacy pożyczkodawcy akceptują wnioski wszystkich, nawet zadłużonych i pozbawionych dochodów, klientów. By uzyskać finansowanie w większości tego typu firm, musisz bowiem posiadać udokumentowane dochody i nie zalegać z żadnymi opłatami. Klienci spełniający te wymagania nie będą mieli problemów z uzyskaniem zarówno chwilówek, jak i pożyczek ratalnych, których mechanizm bardzo przypomina bankowe kredyty konsumenckie.

Jeśli masz nieco więcej czasu, to możesz również podjąć działania budujące zdolność kredytową. O tym, jak stworzyć pozytywną historię kredytową, przeczytasz na naszym blogu.