Co to jest kredyt konsolidacyjny i kiedy warto z niego skorzystać?

kredyt konsolidacyjny korzyści

Kredyt konsolidacyjny to jedno z podstawowych narzędzi finansowych, które pozwala kredytobiorcom wyjść z zadłużenia. Na czym polega kredyt konsolidacyjny i kiedy warto rozważyć scalenie wszystkich zobowiązań?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Interesuje Cię połączenie w całość wszystkich zaciągniętych zobowiązań – umów pożyczek gotówkowych, kredytu na samochód, limitów na kartach kredytowych czy pożyczek ratalnych? Chcesz spłacać niższą miesięczną ratę, bo nie jesteś w stanie poradzić sobie terminowym regulowaniem zobowiązań, opłat za mieszkanie i innych wydatków? Jest na rozwiązanie – kredyt konsolidacyjny.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny i dlaczego staje się jednym z najbardziej popularnych obecnie narzędzi finansowych? Konsolidacja oznacza scalenie wszystkich zobowiązań, które ma na koncie klient, z jednoczesnym wydłużeniem okresu kredytowania. W praktyce wygląda to w ten sposób, że bank konsolidujący spłaca za klienta wszystkie zobowiązania, a klient zamiast płacić kilka rat w różnych terminach, spłaca tylko jedną.

Kredyt konsolidacyjny – korzyści

Chcesz skonsolidować zadłużenie?

Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci we wszystkich formalnościach.

Kontakt
Wydłużenie okresu kredytowania w praktyce oznacza zmniejszenie wysokości miesięcznych rat kredytów. Masz na swoim koncie kredyt na samochód w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych? Do tego dochodzą umowy ratalne na sprzęt elektroniczny, pożyczki na wakacyjny wyjazd czy limity na kartach kredytowych? Przykładowo, zamiast płacić 1000 zł miesięcznie, możesz wydawać jedynie 600 zł, pamiętając oczywiście o tym, że raty będą musiały być regulowane przez dłuższy czas. Niższe raty to nie jedyne zalety, które przyciągają klientów do kredytów konsolidacyjnych. Duże znaczenie ma również większa wygoda spłacania rat – nie trzeba pamiętać o różnych terminach płatności, a to zmniejsza ryzyko opóźnień czy naliczania odsetek za zwłokę.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Jest to rozwiązanie stworzone z myślą o osobach, które powoli przestają radzić sobie z terminowym regulowaniem należności i chcą odciążyć domowy budżet.

Po kredyt konsolidacyjny sięgają również kredytobiorcy, którym zależy na zmniejszeniu kosztów dotychczasowych zobowiązań, np. posiadają kredyty obciążone wysokimi prowizjami czy ubezpieczeniami.

Warto oczywiście pamiętać o tym, żeby nie zwlekać do ostatniej chwili z podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego – kiedy BIK otrzyma informację, że mamy na swoim koncie niespłacone zadłużenie, możemy spotkać się z odmowną decyzją ze strony banku. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku osób, wobec których jest prowadzone postępowanie egzekucyjne pod nadzorem komornika sądowego. Dobra historia oraz zdolność kredytowa ma kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji przez bank, warto więc mieć to na uwadze.

Kiedy już wiesz, co to jest kredyt konsolidacyjny, możesz zacząć kompletować dokumenty związane z dotychczasowymi zobowiązaniami i szukać najlepszej na rynku oferty. W tym pomogą Ci nasi pośrednicy kredytowi.